Купити якісний ламінат, на перший погляд, нескладне завдання. Це покриття настільки затребуване, що про нього відомо, здавалося б, все. Але технології його виробництва не стоять на місці. Виробники продовжують створювати вдосконалені колекції, наділені новими якостями. Як зорієнтуватися в зростаючій кількості пропозицій, на що варто звернути увагу в процесі вибору?
• Головне, що потрібно з'ясувати перед покупкою ламінованого покриття - наскільки його властивості будуть відповідати умовам експлуатації. Це, в першу чергу, ступінь навантажень, які йому доведеться витримувати, вологість, температурний режим приміщення.
• Пол - «довгограючий» компонент інтер'єру і, щоб уникнути можливих розчарувань, краще віддати перевагу ламінату від відомих брендів. Їхня продукція екологічно безпечна (відповідає нормі E1) і відповідає заявленим характеристикам без відхилень. В цьому випадку для домашніх приміщень, з огляду на їх відносно невеликі навантаження, можна вибрати ламінат недорогого класу зносостійкості.
• В залежності від призначення комерційного приміщення тривалу експлуатацію без проблем забезпечить якісний ламінат 32-34 класу. В його основі максимально щільна плита HDF, міцний верхній захисний шар (показник СК), оптимальна загальна товщина, надійна замкова система.
• Нові типи замків бренди створюють кожні кілька років. Вони є різновидами давно використовуваних замкових систем Click і Lock. Нові моделі заслуговують на увагу - зміни, які торкнулися їх будови, спрямовані в бік удосконалення. Результатом таких напрацювань є, наприклад, замок Uniclic. Серед його переваг - підвищена міцність на розрив, подовження терміну експлуатації настилу, безшовна поверхня, мінімальний час укладання своїми руками, можливість легко розібрати підлогу і перевстановити його при переїзді.
• Стандартний ламінат не відрізняється особливою вологостійкістю. А між тим, волога - один з чинників, що знижує показники міцності. Сьогодні є можливість купити водостійкий ламінат з коефіцієнтом розбухання не більш 12. У процесі його виробництва всі верстви спресовуються під сильним тиском, замість деревоволокнистої використовується ПВХ плита, деталі обробляються матеріалами, що не допускають вологопоглинання, поверхня покрита спеціальним додатковим шаром, антибактеріальний захист запобігає розвитку цвілі. Така підлога не деформується при прямому контакті з водою, на що вказує позначка «Agua» на упаковці і в назві. Ціна водостійкого ламінату, виходячи з витрат на його виробництво, буде вище. Але, завдяки придбаній особливості, його вибирають досить часто.
• Що стосується декору, то як і раніше особливою популярністю користується класика, наближена до природи. Однак, дотримуючись модних тенденцій, бренди відходять від згладженої поверхні підлоги, надають їй більш виражений рельєф. Цінителі натуральності можуть купити ламінат під дерево з добре видимими і відчутними волокнами, річними кільцями, сучками і вибоїнами, з ефектом ручного скобления.
• Інноваційні способи обробки поверхні дозволяють реалістично стилізувати ламінат під різні матеріали, включаючи оригінальні запити - вибрати є з чого. При цьому важливо враховувати розмір приміщень - світла підлога візуально збільшить площу маленької кімнати. Темний добре буде виглядати у великому приміщенні з вікнами, що виходять на сонячну сторону. Крім цього, беручи до уваги естетичну сторону, важливо мати уявлення і про те, як прийнятний варіант настилу впишеться в загальний вигляд інтер'єру, чи буде актуальний його дизайн після закінчення часу.
Очевидно, що завдяки зусиллям виробників щодо поліпшення властивостей ламінату, ймовірність придбання недорогого підлогового покриття високої якості збільшилася.